cellinea

Zobacz jeszczeInne ciekawe strony
Co jeść?


Podczas stosowania diety antycellulitowej najbardziej kluczowa jest zasada racjonalnego odżywiania. Podstawą naszego codziennego menu powinny być białka pochodzące z chudego mięsa (głównie drobiowego), ryb, przetworów mlecznych oraz jaj. Dobrym źródłem białka są także warzywa, a w szczególności awokado, soja i soczewica. Warto też sięgać po owoce – najbardziej polecane są bogate w witaminę C cytrusy. Wspomagają one odtwarzanie włókien kolagenu, co wpływa pozytywnie na wygląd skóry. Na szczególną uwagę zasługuje dieta grapefruitowa, która jest idealnym programem żywieniowym pomagającym zwalczyć cellulit.

Oczywiście, tak jak podczas stosowania każdej innej diety, nie możemy zapominać o przyjmowaniu dużej ilości płynów(co najmniej 1,5 litra dziennie). Wybierajmy wodę mineralną, napary z ziół, zieloną i czerwoną herbatę. Napoje możemy wzbogacić cytryną, miodem lub orientalnymi przyprawami (np. cynamon czy goździki).

Cellulit a dieta


Każda osoba, która zaobserwowała u siebie cellulit, powinna stopniowo zmienić nawyki żywieniowe. Nie oznacza to jednak, że konieczne jest rozpoczęcie odchudzającego programu żywieniowego. Jak już wiemy, skórka pomarańczowa dotyka także osoby szczupłe, nie mające skłonności do tycia, które nie muszą wcale stosować rygorystycznych diet.dietaWspominaliśmy jednak, że sposób odżywiania ma wpływ na występowanie lub nie cellulitu, dlatego warto dowiedzieć się, co jeść a czego unikać, aby pohamować rozwój skórki pomarańczowej. Trzeba wiedzieć, że dieta na cellulit może powodować ubytek wagi, co jest związane z wyeliminowaniem tuczących i niezdrowych składników menu. Nie oznacza to jednak, że stosowanie dowolnego programu odchudzającego zapewni nam redukcję skórki pomarańczowej. Ważny jest przede wszystkim umiar, zdrowe odżywianie a także wspieranie diety dużą ilością ruchu i ogólnie pojętą aktywnością fizyczną.

Dietą, która posiada właściwości sprzyjające redukcji cellulitu jest bijąca rekordy popularności dieta Pierre Dukana. Wspomagana spożywaniem dużych ilości wody pozwala na skuteczną walkę ze skórką pomarańczową. Więcej o samej diecie przeczytasz na stronie www.dukanadieta.pl.Czego unikać?


Dieta antycellulitowa nie jest restrykcyjna i nie wymaga od nas skrupulatnego liczenia kalorii. Istnieją jednak produkty, które powinniśmy po prostu wyeliminować z naszego menu. W pierwszym etapie diety dobrze jest zrezygnować z alkoholu i słodyczy. Pamiętajmy, że nie oznacza to, że już nigdy nie będziemy mogli sięgnąć po te produkty, jednak starajmy się, w miarę możliwości, maksymalnie je ograniczać.

Jeśli chcemy sięgnąć po alkohol, wybieramy lampkę czerwonego lub białego wina lub, ewentualnie, lekkie drinki ze świeżo wyciśniętych soków. Ze słodyczy najbardziej polecana jest gorzka czekolada o jak największej zawartości kakao. Doskonałą przekąską mogą też być suszone owoce. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na czekoladowe foundee (ulubione owoce maczane w roztopionej, gorzkiej czekoladzie).

Należy całkowicie wyeliminować z menu dosładzane serki, mleczne desery, cukier w czystej postaci i dania gotowe. Dobrze jest ograniczyć spożycie soli. Do przyprawiania potraw używajmy lepiej świeżych i suszonych ziół. Na liście niedozwolonych produktów znajduje się także czerwone mięso oraz wędliny. Zalecane jest znaczne ograniczenie spożycia sera żółtego. Jeżeli zaś chodzi o napoje – zapomnijmy o dosładzanych sokach z kartonów i napojach gazowanych.