cellinea

Zobacz jeszczeInne ciekawe strony  • guarana– ta pochodząca z Brazylii roślina zdobywa popularność na całym świecie dzięki szerokiemu zastosowaniu i skuteczności w walce z cellulitem. Produkty kosmetyczne zawierające ten właśnie aktywny składnik wykazują właściwości pobudzające energię, odżywcze i nawilżające. Ponadto, guarana wspomaga metabolizm i redukcję tkanki tłuszczowej.


  • kofeina– wśród efektów działania tego popularnego składnika środków kosmetycznych jest m.in. redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, poprawa krążenia poprzez zwiększenie przepływu krwi w naczyniach, pomoc w wydalaniu toksyn i pobudzanie rozkładu substancji tłuszczowych.


  • L-karnityna– to kolejny popularny „spalacz” tłuszczu. Ten aktywny składnik powoduje przyśpieszenie metabolizmu, dzięki czemu możliwa jest redukcja zmagazynowanego pod skórą nadmiaru tłuszczu i zahamowanie gromadzenia się substancji w komórkach tłuszczowych.

Kosmetyki antycellulitowe


Rynek kosmetyków antycellulitowych jest właściwie tematem - rzeką. W sklepach i aptekach oferowane są setki rozmaitych preparatów mających wspomagać walkę z cellulitem. Reklamy obiecują nam, ze dany krem czy żel pozwoli pozbyć się skórki pomarańczowej i znacznie zmniejszyć obwód ud w przeciągu zaledwie dwóch tygodni czy miesiąca. Na sklepowych półkach leżą rozmaite preparaty, których etykiety informują o rewelacyjnych rezultatach możliwych do uzyskania dzięki zastosowaniu w kosmetyku najnowocześniejszej, innowacyjnej formuły…

Czy powinniśmy bezwzględnie wierzyć w obietnice producentów preparatów antycellulitowych? Oczywiście, odpowiedź brzmi nie. Tak jak niemożliwe jest zwalczenie intensywnych zmarszczek jedynie przy pomocy kremu, tak nie uda nam się całkowicie pozbyć cellulitu tylko poprzez wcieranie w skórę danego specyfiku. Czy to jednak oznacza, że kosmetyki antycellulitowe są bezużyteczne i lepiej z nich zrezygnować? Tutaj odpowiedź także jest przecząca. Chociaż nie można całkowicie wierzyć w zapewnienia producentów o niezwykle efektywnych skutkach działania kosmetyku, rozmaite preparaty są z całą pewnością pomocne w walce ze skórką pomarańczową. Najważniejszy jest dobór odpowiednich środków zawierających składniki wspierające redukcję cellulitu oraz regularność ich stosowania. Nie należy zapominać, że pozytywne działanie kosmetyków zauważymy tylko w wypadku, gdy ich używanie uzupełnimy dużą ilością ruchu i zdrową dietą.
Wybierając środki wspomagające redukcję skorki pomarańczowej, dobrze jest wiedzieć, jakich rezultatów można się po nich spodziewać. Dlatego właśnie, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat najpopularniejszych składników aktywnych, które zawarte są w kremach, żelach, peelingach lub innych preparatach.

Wśród innych popularnych składników kosmetyków, które wykazują działanie redukujące skórkę pomarańczową znajdują się: rozkurczający włókna kolagenowe mangan, stymulujące przemianę materii, bogate w składniki mineralne czerwone algi, wzmacniający naczynka: ginko, nostrzyk , ruszczyk i fescyna, regulujący krążenie: tarnina, rozmaryn, witamina C i E, a także wspomagające detoksykację i drenaż skóry: bluszcz, zielona herbata, lukrecja czy wyciąg z bzu. Oczywiście, eksperci z dziedziny kosmetologii wciąż opracowują nowe receptury bazujące na składnikach wykazujących działanie antycellulitowe, dlatego też ciężko jest zamknąć powyższą listę.


  • borowina– to biologicznie czynny rodzaj torfu bogaty w substancje organiczne. Znalazła ona zastosowanie jako środek wspomagający redukcję cellulitu, rozstępów oraz modelowanie sylwetki. Stężenie aktywnych związków borowiny pomaga zdetoksyfikować skórę. Preparat powoduje przyspieszenie metabolizmu komórkowego, co wpływa korzystnie na zmniejszenie skórki pomarańczowej i utratę zbędnych centymetrów w obwodzie ud czy bioder.


  • Nogi
  • czarne błoto z Morza Martwego– to wyjątkowo silnie zmineralizowany produkt o konsystencji mułu. Pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej, a także zredukować rozstępy i cellulit. Błoto działa stymulująco na krwioobieg, dzięki czemu poprawia sprężystość i gładkość skóry a także przyspiesza metabolizm komórek.


  • forfatydylocholina (lecytyna)– produkt otrzymywany z lecytyny sojowej, dzięki czemu jest w pełni neutralną substancją. Znana w szczególności w Brazylii i Stanach Zjednoczonych, popularność zdobyła głównie jako efektywny „spalacz tłuszczu” oraz środek wygładzający skórę. Stosowana jest w zabiegu mezoterapii cellulitu.