cellinea

Sporty zespołowe

Dla tych, którzy w szczególności lubią wszelkie formy aktywności fizycznej wykonywane w większej grupie osób, mamy również dobrą wiadomość – to także doskonała metoda do walki z cellulitem. Wybierajmy sporty wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i poprawiające dodatkowo kondycję. Idealnym połączeniem skutecznej walki ze skórką pomarańczową z przyjemnością jest taniec – nie tylko poprawia on kondycję i wspomaga krążenie, lecz także wprawia nas w dobry nastrój.

Cellulit a aktywność fizyczna


Jak już wiemy, w walce z cellulitem wiele może zdziałać odpowiednia dieta. Samo zdrowe odżywianie nie pomoże nam jednak pozbyć się skórki pomarańczowej. Tylko połączenie odpowiednio zbilansowanego menu, wraz ze wzmożoną aktywnością fizyczną może przyczynić się do wyraźnej redukcji cellulitu. Chcielibymy omówić tutaj szerzej rolę aktywności fizycznej w walce z tym typowym dla większości kobiet problemem dotykającym skórę.


Specjaliści w szczególności zalecają ruch o charakterze aerobowym. Dobrze jest wypracować w sobie zwyczaj praktykowania aktywności fizycznej regularnie, przez co najmniej 30 minut dziennie. Na początek niech to będzie np. spacer czy jazda na rowerze. Jeśli tylko popadniemy w rutynę regularnych ćwiczeń, będzie znacznie łatwiej wybrać coś, co nam w szczególności odpowiada i jest najbardziej efektywne w walce ze skórką pomarańczową. Poniżej przedstawiamy poszczególne formy aktywności fizycznej, które są polecane osobom pragnącym pozbyć się cellulitu.


Sport

Skórka pomarańczowa występuje najczęściej w okolicy ud, pośladków i brzucha. Ma to swoje logiczne wyjaśnienie – w tych właśnie obszarach znajdują się największe skupiska komórek tłuszczowych, a to z kolei związane jest z procesami zachodzącymi non stop w organizmie kobiety, które stanowią naturalne przygotowanie do ciąży. Cellulit może pojawiać się także, choć znacznie rzadziej, na przedramionach, w okolicy kolan, łydek oraz na karku.

Sporty na otwartym powietrzu

Bieganie, szybki marsz, rower – te formy aktywności są praktycznie darmowe i dostępne dla każdego, a przy tym wysoce skuteczne w walce ze skórką pomarańczową. Bieganie i marsz wpływa na bardziej dynamiczne krążenie limfy i krwi. Niezwykle popularny ostatnimi czasy nornic walking jest polecany nawet bardziej niż typowy jogging – podczas marszu nasze ruchy są płynniejsze niż w czasie biegu. Co więcej, ta forma aktywności wpływa pozytywnie na serce, mięśnie i układ krwionośny. Podczas marszu pamiętajmy o ciągłym uginaniu nóg w kolanach. Na nasze ciało nie mniej korzystnie niż nornic walking działa jazda na rowerze. Ten rodzaj ruchu pomaga poprawić wygląd naszych ud i bioder. Specjaliści zalecają także jazdę na rolkach. Pomaga ona wzmocnić mięsnie ud, pośladków, pleców, a także poprawia ukrwienie.


Basen


Tutaj nie ma praktycznie żadnych wątpliwości – pływanie i wszelkie sporty wodne, jak np. aquaerobik to rodzaj aktywności fizycznej działającej najskuteczniej w walce z cellulitem. Są to ćwiczenia mało męczące, co nie oznacza, że podczas ich wykonywania zużywane są mniejsze zasoby energii. Nie tylko pobudzamy nasze krążenie, lecz możemy doświadczyć zbawiennych efektów działania wody, takich jak delikatny masaż poprawiający jakość skóry i chłodzenie ciała. Zimniejsza woda ma wyjątkowo korzystny wpływ na skórę dotkniętą cellulitem – pomaga przeciwdziałać przerostowi komórek tłuszczowych a także spalać tłuszcz poprzez wyrównywanie ciepłoty ciała. Dlatego właśnie, wszystkim osobom borykającym się ze skórką pomarańczową wyjątkowo odradzane są gorące kąpiele.