cellinea

Zobacz jeszczeInne ciekawe strony


Jak działają tabletki na cellulit?

    Działanie tabletek na cellulit polega na wzmocnieniu naczyń krwionośnych, przyspieszeniu procesów metabolicznych i spalaniu tkanki tłuszczowej. W skład tego rodzaju suplementów wchodzą wyciągi z roślin i ziół, oraz witaminy. Ich odpowiednio dobrany skład ma za zadanie wspomagać likwidację celullitu. Tabletki antycellulitowe zawierają w swym składzie takie substancje jak CLA, które wzmacnia układ odpornościowy, uelastycznia skórę i przyspiesza spalanie tłuszczu, oraz L-karnityna, która ma za zadanie regulować poziom tłuszczu w organizmie. W kapsułkach tych znajdziemy ponadto takie składniki jak algi, wyciąg z zielonej herbaty, czy miłorząb japoński, które to wspomagają usuwanie toksyn z organizmu i przyspieszają procesy spalania tłuszczu. Tabletki działają na cellulit od wewnątrz i wspomagają jego likwidację.

Tabletki na cellulit


Zjawisko cellulitu znane jest chyba większości kobiet. Szacuje się bowiem, że problemem tym boryka się prawie 80 % kobiet z krajów rozwiniętych. Bo to właśnie cywilizacja jest jedną z przyczyn jego powstawania. Zła dieta, siedzący tryb życia i przedłużający się stres to główne czynniki sprzyjające jego rozwojowi. Cellulit dotyka coraz młodsze kobiety, zdarza się nawet, że 14 letnie dziewczynki mają już pierwsze oznaki cellulitu. Nie jest to już problem pań w pewnym wieku i dotknąć może każdego. Nie bez powodu cellulit określa się mianem choroby cywilizacyjnej. W dzisiejszym świecie panuje kult młodego, gładkiego ciała i cellulit stał się wstydliwym problemem. Kobiety na całym świecie starają się pozbyć cellulitu. Walka z cellulitem jest jednak skomplikowana i odbywa się na wielu płaszczyznach. W prasie i Internecie możemy znaleźć różnego rodzaju porady dotyczące likwidacji cellulitu. Są to zazwyczaj różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, diety i kosmetyki antycellulitowe. Do tego grona od niedawna dołączyły teżtabletki na cellulit.Znaleźć je można w aptekach i sklepach kosmetycznych. Tabletki na celullit to nie leki, a raczej suplementy diet i dostać je możemy bez recepty. Ostatnio zyskują one dużą popularność i chyba większość firm kosmetycznych posiada je w swoim asortymencie. Jak zatem działają owe tabletki na cellulit i czy są skuteczne w walce z nim?Czy tabletki na cellulit są skuteczne?


Choć producenci tabletek antycellulitowych gwarantują ich szybkie działanie i dużą skuteczność z zwalczaniu cellulitu, nie dajmy się zwieść. Nie ma niestety na rynku preparatu, który zagwarantować nam może szybką likwidację cellulitu. Walka z efektem skórki pomarańczowej jest długotrwała i przebiega na wielu etapach. Odpowiednio zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, odpowiednie kosmetyki to niezbędnie czynniki w walce z cellulitem. Tabletki antycellulitowe mogą jedynie wspomóc nas w działaniach i nieco przyspieszyć likwidację cellulitu. Natomiast same tabletki nie zlikwidują efektu skórki pomarańczowej. Trzeba najpierw całkowicie zmienić tryb życia, dużo się ruszać i zdrowo odżywiać, aby zapobiec dalszemu rozwojowi cellulitu.