cellinea

Zobacz jeszczeInne ciekawe strony
Walka z cellulitem

    Należy zdać sobie sprawę, że walka z cellulitem odbywa się na wielu „frontach”, a najistotniejszym determinantem sukcesu jest systematyczność i konsekwencja. Dlatego, nawet jeśli zdecydujemy się na kosmetyczny zabieg likwidujący skórkę pomarańczową, nie oznacza to, że możemy spokojnie porzucić zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Cellulit jest schorzeniem, które ma tendencję do nawrotów. Dlatego właśnie już zawsze powinniśmy wyjątkowo dbać o skórę, zarówno poprzez wprowadzenie racjonalnego programu żywieniowego, uprawianie sportu, unikanie używek, stosowanie kosmetyków oraz, jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, wykonywanie specjalistycznych zabiegów.

Zabiegi na cellulit


Czasem w walce z uporczywym cellulitem nie pomaga jedynie zdrowy styl życia charakteryzujący się dużą ilością ruchu i odpowiednio zbilansowaną dietą. Rozmaite kosmetyki także nie zawsze poradzą sobie całkowicie ze skórką pomarańczową. Ostatnio coraz bardziej popularne i chwalone, zarówno przez ekspertów jak i klientów, stają się zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych.

Zanim udamy się do salonu kosmetycznego, dobrze jest poznać metody walki z cellulitem, jakie mogą nam tam zostać zaproponowane. Pamiętajmy także o wyborze profesjonalnego salonu zatrudniającego wykwalifikowanych specjalistów, którzy ocenią stan naszej skóry i dobiorą odpowiednią dla niej terapię. Decydując się na taką formę walki z cellulitem, należy mieć na uwadze, że jeden zabieg z reguły nie wystarcza, aby uzyskać pożądane efekty. Jeśli zależy nam na wyraźnej redukcji skórki pomarańczowej, w zależności od jej intensywności, potrzebne jest ok. kilku do kilkudziesięciu sesji zabiegowych. Wiąże się to z niemałymi wydatkami, jednak rezultaty w postaci gładkiej, jędrnej i zdrowo wyglądającej skóry z pewnością są ich warte.
Zabieg na cellulit

Popularne zabiegi na cellulit


Poniżej prezentujemy pokrótce najpopularniejsze i najczęściej stosowane metody oferowane przez salony kosmetyczne.


  • drenaż limfatyczny– ten rodzaj wykonywanego ręcznie lub przy użyciu specjalnego sprzętu zabiegu, prowadzi do usprawnienia krążenia limfy. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna. Nie tylko wspomaga walkę z cellulitem, lecz także powoduje zmniejszenie obrzęków nóg i skutecznie radzi sobie z żylakami. Aby osiągnąć maksymalne rezultaty, dobrze jest uzupełnić zabiegi o aktywność fizyczną, dzięki czemu organizm będzie łatwiej spalał uwalniane podczas drenażu toksyny i tłuszcz.


  • Nogi
  • endermologia– zabieg ten opiera się na zasadach drenażu limfatycznego. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia, którego działanie przypomina zasadę funkcjonowania odkurzacza. Przed zabiegiem pacjent wkłada na siebie kombinezon, po czym zostaje poddany działaniu elektronicznych rolek znajdujących się w hermetycznej komorze z wytworzonym nadciśnieniem. Rolki te wałkują skórę, dzięki czemu wzmacnia się ona i wygładza. Zabieg wpływa także na zlikwidowanie obrzęków.


  • krioterapia– ten niezwykle popularny zabieg, wykorzystywany głównie do walki z różnego rodzaju zapaleniami i bólami, znalazł także zastosowanie w walce z cellulitem. Pacjent poddawany jest działaniu niskiej temperatury, która ma wpływ na ukrwienie i dotlenienie skóry, co z kolei wpływa pozytywnie na jej ujędrnienie i wyszczuplenie. Skutkiem zabiegu jest też wzrost napięcia i zwarcia skóry – wykorzystywany w terapii laser emituje światło przenikające do podskórnej tkanki, dzięki czemu następuje zwiększenie gęstości kolagenu.