cellinea

Zobacz jeszczeInne ciekawe strony


Pij jak najwięcej


Oczywiście, mowa tutaj o wodzie mineralnej. To najprostszy sposób na oczyszczenie organizmu. Wypłukując z niego sód, powstrzymujemy zatrzymywanie się wody w naszym ciele. Zaleca się picie co najmniej 1,5 litra mineralnej niegazowanej wody dziennie. Możemy ją zastąpić zieloną lub ziołowymi herbatami, lub wzbogacić jej smak dodając sok z cytryny lub listek mięty. Już po siedmiu dniach będziemy mogli zaobserwować zbawienne efekty takiej kuracji – poprawi się wygląd i elastyczność naszej skóry. Warto dodać, że płyny są najlepszymi wypełniaczami żołądka podczas głodu – a ponieważ część osób zmagająca się z cellulitem, walczy także ze zbędnymi kilogramami, jest to z pewnością wystarczający bodziec skłaniający ku piciu wody.

Zwalcz cellulit w 7 dni


Przed latem prawie każda kobieta chce zrzucić kila zbędnych kilogramów lub poprawić wygląd swojej skóry. Zależy nam, aby na plaży zaprezentować szczupłe, jędrne i aksamitnie gładkie ciało. Cellulit jest przypadłością, która to niewątpliwie utrudnia. Dlatego też prezentujemy tutaj kilka prostych, w większości darmowych i, co najważniejsze, skutecznych metod, które pozwolą możliwie jak najszybciej zredukować cellulit.


Zobacz jakich zasad powinnać się trzymać, aby pozbyć się cellulitu w bardzo krótkim czasie.

Zrezygnuj z papierosów


O szkodliwych skutkach palenia powiedziano już wiele. Tutaj chcielibyśmy jedynie podkreślić, że nałóg ten jest sprzymierzeńcem cellulitu a tym samym naszym wrogiem. Palenie papierosów powoduje odcięcie dopływu substancji odżywczych do skóry. Zamiast tego na własne życzenie „szpikujemy” się trudnymi do wydalenia toksynami. Wszystko to ma wpływ na zmniejszenie elastyczności skóry i rozwój cellulitu. Dodatkowym bodźcem motywującym do rzucenia palenia niech będzie fakt, że nałóg ten powoduje wystąpienie przedwczesnych zmarszczek.


Dbaj o ciało


Walka z cellulitem wiąże się z koniecznością nieustannego dbania o nasze ciało. Przede wszystkim, warto zaopatrzyć się w gąbkę, która pomoże usunąć martwy naskórek. Masujmy nią ciało (najlepiej ruchami w stronę serca) podczas kąpieli – w ten sposób pobudzimy cyrkulację układu limfatycznego, co z kolei polepszy przepuszczalność gromadzących tłuszcz komórek. To prosty i niekosztowny sposób na redukcję cellulitu. Oczywiście, dobrze jest także stosować nawilżające i ujędrniające kremy czy balsamy, jednak pamiętajmy, że nie zastąpią nam one odpowiednio zbilansowanej diety i wzmożonej aktywności fizycznej.Uprawiaj sport


Nie mówimy tutaj o żadnych forsujących czy zawodowych treningach. Wystarczą regularne ćwiczenia, którym dobrze jest poświęcić co najmniej pół godziny dziennie (nie oszukujmy się – każdy z nas może wygospodarować te 30 minut). Wybór jest ogromny i zależy tylko od naszych upodobań i stylu życia – może to być szybki marsz, gimnastyka w domowym zaciszu, wizyta na siłowi, rower, rolki, pływanie, tenis – można tak wymieniać w nieskończoność. Oczywiście, pewien rodzaj aktywności fizycznej jest szczególnie polecany podczas walki z cellulitem, a mowa tutaj o ćwiczeniach nóg i pupy – ich efektem może być znaczna redukcja skórki pomarańczowej.


Unikaj stresu


W dzisiejszych czasach każdy z nas narażony jest na stres – praca, rodzina, troska o przyszłość, życie w nieustannym biegu – czasem nerwów po prostu nie da się uniknąć. Jednakże pamiętajmy, że za sprawą stresu zachodzą w naszym organizmie zmiany hormonalne, które, jak już wiemy, są jedną z najważniejszych przyczyn powstawania cellulitu. Kortyzol (hormon stresu) sprawia, że skóra staje się mniej elastyczna. Dodatkowo, nieustanne nerwy powodują zwiększenie składowania się tłuszczu w naszym ciele. Chociaż w wielu wypadkach stresu nie sposób uniknąć, możemy go „złagodzić” poprzez uprawianie jogi, aktywność fizyczną i odpowiednią ilość snu.